Pan Wiaderko – gra dla całej rodziny

Pan Wiaderko to gra zręcznościowa dedykowana wszystkim członkom rodziny, od najmłodszych aż do seniorów. Jest to produkt firmy Cobi, czyli naszego rodzimego producenta oraz jednocześnie dystrybutora wielu ciekawych zabawek.

Co zawiera opakowanie?

Opakowanie zawiera następujące elementy:

  • wiaderko, w skład którego wchodzą dwie części,
  • uchwyt,wiaderka,
  • ramiona i dłonie,
  • naklejki,
  • dwanaście piłeczek,
  • cztery łopatki,
  • instrukcję obsługi gry.

Warto wiedzieć, że aby rozpocząć grę, konieczne jest samodzielne złożenie elementów tak, aby powstało wiaderko. Już sama ta czynność jest dobrą zabawą! Ale złożenie poszczególnych elementów to nie wszystko, musimy bowiem jeszcze nakleić odpowiednie obrazki w konkretne miejsca oraz włożyć trzy baterie w postaci tradycyjnych „paluszków” AA. Trzeba podkreślić, że baterie nie są dołączone do gry.

Wszystkie wyżej wymienione elementy, z wyłączeniem naklejek, co jest oczywiste, składają się z solidnego plastiku.

Jaki jest cel gry „Pan Wiaderko”?

Gra polega na jak najszybszym włożeniu do wiaderka 3 piłeczek w tym samym, wybranym nieco wcześniej, kolorze. Proste? Tak się tylko wydaje, bowiem sam Pan Wiaderko porusza się, jeździ, wibruje, macha łapkami, a nawet wypluwa piłki, które zostały wcześniej w nim umieszczone. Osiągnięcie celu gry wcale nie jest takie łatwe jakby to się mogło wydawać.

Pozostałe informacje dotyczące gry

„Pan Wiaderko” to gra przeznaczona dla dzieci powyżej czwartego roku życia. Jednak możemy znaleźć opinie, wedle których już trzylatek poradzi sobie z tą zabawą. Gra umożliwia jednoczesną zabawę od dwóch do czterech graczy. Istotne jest, aby przed rozpoczęciem rozgrywki przygotować sobie, pozostałym graczom i Panu Wiaderko odpowiednią przestrzeń, a w szczególności podłoże. Pan Wiaderko najlepiej porusza się po twardym podłożu, takim jak parkiet drewniany czy też panele. Jednak jeżeli posiadamy wykładzinę z krótkim włosiem, gra również zda egzamin. Aby doskonale się bawić, warto zagospodarować przestrzeń o wymiarach minimum 2 metry x 2 metry.

Przed przystąpieniem do gry każdy gracz wybiera kolor piłeczek, które będzie usiłował umieścić w tytułowym wiaderku. Do wyboru mamy cztery opcje: zielone, czerwone, niebieskie oraz żółte. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje pasującą kolorystycznie do piłeczek łopatkę, użycie której jest konieczne do zbierania piłkę z podłogi i umieszczania ich w wiaderku. Żadna piłka nie może zostać dotknięta ręką przez któregokolwiek z graczy.

Gra „Pan Wiaderko” uczy koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz spostrzegawczości. Jest to doskonały trening zręcznościowy zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla nastolatków oraz dorosłych.

 

Mleko Bebilon 3 z formułą Pronutra dla dzieci po 12 miesiącu życia

Karmienie małego dziecka może przysporzyć rodzicom wiele problemów. Niektóre dzieci nie będą chciały przyjmować pokarmu, kolejne nie będą mogły być karmione piersią, a inne będą reagowały alergią na mleko z butelki. Istnieje jednak szereg produktów, które sprawę ułatwiają. Należy do nich mleko Bebilon 3, które wzbogacone dzięki formule Pronutra, pozwala na bezproblemowe karmienie dzieci po 12 miesiącu życia wyłącznie przy użyciu butelki ze smoczkiem.

Kiedy zacząć stosować mleko Bebilon 3 i jak nie popełniać typowych błędów?

Zaczynając karmienie mlekiem Bebilon 3, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim musimy określić stan zdrowia naszego dziecka i upewnić się, czy nie zareaguje uczuleniem na jeden ze składników obecnych w mleku. Jeśli nie jesteśmy, co do tego pewni, warto udać się z maluchem do specjalisty. Przy przejściu z poprzedniego mleka np. Bebilon 2 lub przy przejścia z karmienia piersią na mleko modyfikowane, należy robić to ostrożnie i powoli. Proces ten powinien przechodzić stopniowo i nie następować z dnia na dzień, aby organizm dziecka miał czas na adaptację i lepszą tolerancję na nowy produkt. Innym typowym błędem jest sypanie zbyt dużej ilości proszku i złe porcjowanie. W przypadku mleka Bebilon 3 wystarczające okazują się dwie porcje w ciągu dnia po 180 – 200 ml przegotowanej wody i 6 płaskich miareczek. Zawsze należy uważnie czytać zalecenia producenta i postępować zgodnie z informacjami w tabeli żywieniowej.

Czym jest formuła Pronutra, na której oparte jest mleko Bebilon 3?

Formuła Pronutra powstała w wyniku wieloletniego doświadczenia i badań przeprowadzanych przez badaczy zajmujących się badaniem składu prawdziwego mleka matki. Pronutra Advance obejmuje wszystkie istotne substancje, włącznie z błonnikiem GOS i FOS, który nie występuje w tradycyjnym mleku krowim. Dodatkowym atutem jest optymalna do wspierania funkcji poznawczych i rozwoju układu odpornościowego obfita mieszanka witamin i minerałów. Mleko Bebilon 3 jest fortyfikowane, a zatem można je stosować w ramach dodatkowej suplementacji przy okazji karmienia piersią. Znajdziemy w nim też korzystne dla funkcjonowania mózgu i rozwoju intelektu kwasy tłuszczowe omega-3 (DHA i ALA).

Uważać powinni natomiast rodzice, którzy nie są pewni, na jakie alergie może cierpieć ich dziecko. Mleko Bebilon 3 skład pod pewnymi względami ma o potencjale uczulającym, znajdują się w nim takie substancje jak laktoza, olej rybi i lecytyna sojowa. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do stanu zdrowia bobasa, zaleca udać się na konsultację z alergologiem. Dziecko po przejściu na nowe mleko może reagować wzdęciami, wzmożonym ulewaniem i lekkimi kolkami. Problem ten z reguły mija po kilku dniach, aczkolwiek występujący przez dłuższy czas nie powinien być lekceważony.

 

Rozszerzerzanie diety, czyli kaszki dla niemowląt

Niemowlę już po ukończeniu czwartego miesiąca życia, a najpóźniej do końca szóstego, może być gotowe na początek rozszerzania diety. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i maluch, który sam wie najlepiej,  wysyła rodzicom sygnały, że nadszedł czas na coś bardziej sycącego niż mleko. Jeśli więc dziecko:

– siedzi już przynajmniej w podparciu,

– przejawia zainteresowanie, tym co jedzą dorośli,

– wydaje się nienajedzone nawet bezpośrednio po posiłku,

to może być odpowiedni moment na wprowadzenie stałych posiłków.

Dlaczego kaszka to dobry wybór na początek?

Kaszki dla niemowląt są produkowane na bazie mleka modyfikowanego, stanowią zatem mniej gwałtowny przeskok żywieniowy niż owoce, warzywa, czy też mięso. Stanowią mniejsze wyzwanie dla maluchów pod względem zarówno przyjęcia pokarmu, jak i jego trawienia. Mają gładką konsystencję, pozbawioną grudek, która pozwala uniknąć ryzyka zakrztuszenia się i zniechęcenia dziecka. Ich smak jest łagodny, podobny do mleka, ale pozwalający na stopniowe wprowadzenie nowych składników do diety, w tym problematycznego glutenu. Kaszki pomagają w tworzeniu dobrych nawyków żywieniowych, przyzwyczając od najmłodszych lat do spożywania cennych zbóż, które stanowią najlepsze źródło błonnika pokarmowego, witamin i minerałów.

Jakie kaszki znajdziemy na sklepowych półkach?

Podstawowy podział kaszek dla niemowląt to te mleczne i bezmleczne, które przygotowujemy z aktualnie podawanym dziecku mlekiem. Produkty te są dostosowywane do wieku niemowlęcia w podziale: po czwartym, po szóstym, po ósmym, po dziesiątym i po dwunastym miesiącu. Zależnie od firmy mogą też występować kaszki po piątym i dziewiątym miesiącu.

Kaszki podajemy zwykle zaczynając od tych bezglutenowych: ryżowych lub kukurydzianych. Najpóźniej do 6.miesiąca życia wprowadzamy też te zawierające gluten, czyli na przykład mannę, jaglankę, czy też owsiankę. Oprócz podstawowych zbóż, różnorodność wprowadzają także dodatki smakowe, takie jak wanilia, kakao lub różne owoce. Jeżeli dziecko odmawia jedzenia kaszki, można spróbować wzbogacić ją o mus owocowy dopasowany do malucha.

Dlaczego przy wyborze kaszki dla niemowląt warto postawić na eko?

Wszystkie produkty dla dzieci są zazwyczaj bardzo restrykcyjne kontrolowane. Jednak te z certyfikatem ekologiczności to gwarancja nie tylko wysokiej jakości składników, ale także doskonałego smaku. Sięgając po artykuły eko mamy pewność, że wraz z cennymi witaminami nasz maluch nie otrzyma żadnych pestycydów, konserwantów ani wzmacniaczy smaku.

Wybierając kaszki dla niemowląt decydujmy mądrze. Ciekawy smak i ładne opakowanie powinno być tylko dodatkiem do dobrego składu i certyfikowanego pochodzenia składników.